Leidiniai

„Nerimo laikas: ANGIS ir mokiniai”

 

Sudarytoja ir tekstų autorė: Genovaitė Bartulienė

Albumo konsultantės: Rasa Žukienė, Kristina Budrytė-Genevičė

Knygos dailininkė: Airida Rekštytė
Metai: 2023
Leidėjas: Kauno modernaus meno fondas
Puslapių skaičius: 136
Viršeliai: minkšti
Kalba: Lietuvių

Daugiau informacijos ir pirkimo būdai


Knyga "Frėjus"

Knyga „Frėjus“ skirta meno mylėtojams: tiems kurie domisi, tyrinėja XX a. ir XXI a. dailės istoriją, tiems, kurie pirmą kartą išgirsta apie metalo menininką Edmundą Frėjų (1949-2009), ir, žinoma, visiems artimiesiems, jo draugams, ilgai laukusiems šio leidinio.

Remiantis 2021 metų parodų apie Frėjų sukaupta medžiaga, surinktu didžiuliu vaizdiniu archyvu bei specialiai leidiniui parašytais tekstais, knygoje pateikiamas rekonstruotas viso gyvenimo kūrinių rinkinys su tikslia metrika. Taip pat čia gausu žmonių, pažinojusių Frėjų, jautrių prisiminimų, intriguojančiai papasakotų gyvenimiškų istorijų, įžvalgių menotyrinių analizių, yra ir tipologizuotos, faktografinės medžiagos. Tai pirmas tokios didelės apimties (288 p.) sudėtinis leidinys apie Frėjaus gyvenimą ir kūrybą.

Minimalistinio, bet kartu ir solidaus sidabrinės spalvos dizaino knygos viršelyje įspausti Frėjaus inicialai atrodo lyg iš lanksčios geležties išraitytas mistiškas raktas, tuoj atversiantis mums šio unikalaus skulptoriaus kūrybos paslaptis ir legendomis apipintą jo asmenybę. Išties toks ir yra šio leidinio tikslas – Frėjaus bendraamžių, bičiulių ir visų jo gerbėjų pastangomis atskleisti specifinę kalvystės meninę techniką, su kuria, geležį įsimylėjęs skulptorius aistringai įsiveržė į besimainantį XX a. pabaigos meno pasaulį.

Leidinyje yra išlaikyta vaizdinės ir tekstinės medžiagos pusiausvyra.
Menotyrinę dalį sudaro Rasutės Žukienės, Igno Kazakevičiaus, Rūtos Marijos Purvinaitės, Sigutės Aleksandravičiūtės ir Kristinos Budrytės-Genevičės tekstai. Istorinį kontekstą, to laiko atmosferą ar konkrečius prisiminimus aprašė Egidijus Aleksandravičius, Alfredas Bumblauskas, Romualdas Inčirauskas, Petras Repšys, Henrikas Žukauskas, Algė Gylienė, Gerard Houdin, Eglė Andziukevičienė, Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė. Knygoje taip pat cituojami Monikos Frėjutės-Rakauskienės ir Martos Frėjutės atsiminimai.

Albuminė dalis sudaryta iš skulptūros, medalių, reljefinių paveikslų, tapybos, reljefinių objektų, plastilino maketų, piešinių, eskizų ir kardų fotoreprodukcijų. Yra pateikta išsami bibliografija, iliustracijų sąrašas.

Daugiau informacijos ir pirkimo būdai


Povilaitis

Sudarytojai: Rasa Andriušytė-Žukienė, Giedrius Andziukevičius, Kristina Budrytė-Genevičė
Teksto autorė: Kristina Budrytė-Genevičė
Knygos dailininkas: Airida Rekštytė
Metai: 2012
Leidėjai: Kauno modernaus meno fondas
Puslapių skaičius: 128
Viršeliai: kieti
Kalba: Lietuvių
Kaina: 12 EUR

Daugiau informacijos ir pirkimo būdai


Atviras langas. Raimondo Gailiūno tapyba

Sudarytojai: Giedrius Andziukevičius, Kristina Budrytė-Genevičė
Tekstų autoriai: Kristina Budrytė Genevičė, Raimondas Gailiūnas, Raminta Jurėnaitė
Metai: 2014
Knygos dailininkas: Airida Rektšytė
Puslapių skaičius: 114
Leidėjas: VšĮ “Kauno modernaus meno fondas“
Viršeliai: minkšti
Tiražas: 400 Kalba: Lietuvių

Kaina: 10 EUR

Daugiau informacijos ir pirkimo būdai