Atviras langas. Raimondo Gailiūno tapyba


Norėdami įsigyti leidinį, atsiųskite savo rekvizitus ir adresą arba paštomatą, į kurį norite gauti knygos pristatymą el.paštu: [email protected].
Jums bus išrašyta sąskaita ir sulaukus pavedimo, leidinys išsiųstas nurodytu adresu.
Kaina €10 + siuntimo išlaidos.


ANGLU KALBA

Kauno modernaus meno fondo iniciatyva išeistas tapybos albumas pristato paskutinių trijų dešimtmečių tapytojo Raimondo Gailiūno darbus. Kartu yra pateikiami Ramintos Jurėnaitės ir Kristinos Budrytės-Genevičės įžvalgos apie autoriaus kūrybą, bei paties menininko apmąstymai.

Rokiškietis Raimondas Gailiūnas – vienas paslaptingiausių šių dienų lietuvių menininkų. Nuošalyje nuo meno centrų gyvenančio, ir besieksponuojančio tapytojo kūryba ilgai nebuvo pastebėta meno kritikų ir platesnio publikos rato. Nuo 1979 m. Rokiškio krašto muziejuje jis surengė septynetą parodų, vėliau šias perkeldamas į Panevėžį, Biržus ar Zarasus. Nuo 1990 m. Gailiūnas savo darbus taip pat eksponavo “Angies” grupės parodose Vilniuje ir Kaune. Prisidėti prie “Angies” jis buvo pakviestas iš to paties krašto kilusio grupės nario Ričardo Nemeikšio iniciatyva. Po kone trijų dešimtmečių atkaklaus darbo platesnis pripažinimas ateina, kai visą Gailiūno paveikslų ciklą nusiperka Modernaus meno centras ir sustiprėją, kai 2013 m. ART Vilnius žiuri jį išrenka geriausiu meno mugės menininku.

Raminta Jurėnaitė

Tokia tapyba nepritaikyta masiškam vartojimui, ji neharmonizuoja aplinkos, bet skatina ilgai žiūrėti ir įžiūrėti kažką paviršiuje, nebesislapstant už kažkelinto sluoksnio. Tai – neatsainus menas, skatinantis pažinti gyvenimą su kova, ištikimybe, malda ar susirūpinimu dėl žmogaus, dėl pasaulio; užaštrinantis jau kadais aptrupėjusias ir nugludusias prieštaras, dabar šis menas vėl visas jas išvelka į dienos šviesą be nugražintos estetikos, be aiškaus horizonto ir be tiesaus pabėgimo laisvėn. Čia veikia netgi mažiausios dalelytės – nuvarvėjimai, lengvesnės zonos, kur nėra net ženklų, tik nenuobodus fonas, ir tai nėra spontaniškumo išraiška, o veikiau – izoliuotos kitos aplinkos salelės, sukeliančios rūpestį dėl to, kiek ir kokio to laisvumo belikę.